Синевир ( також , Синевирське озеро) - найвідоміше і найбільше озеро в Українських Карпатах , розташоване у верхів'ях річки Тереблі . Площа його водного дзеркала близько 4-5 гектарів. Живлять озеро струмки . Відтік води перегороджує гірський обвал , в основі якого просочується вода , утворюючи потік , що впадає в Тереблю .

В озері Синевир водиться велика кількість форелі , але лов риби заборонений , а ось раків , яких тут теж велика кількість , ловити можна .

Синевир знаходиться на висоті 989 метрів над рівнем моря , середня глибина озера - 10-12 метрів , максимальна - 24 метри [ 1 ] . Озеро утворилося в післяльодовиковий період . У 1989 році на територіях , що оточують озеро , створено Національний парк Синевир . Недалеко від озера на Чорній річці розташований Музей лісу і сплаву.

 

У народі існує легенда про походження озера. У далекі часи гори належали багатому графові , і люди працювали на нього : пасли овець і корів , рубали ліс. У графа була красуня дочка Синь .

Дівчину звали так тому , що очі її були синє самого неба . Одного разу граф узяв дочку із собою в гори. Поки граф перевіряв роботу лісорубів , дочка збирала на галявині квіти. Раптом вона почула звуки сопілки , і побачила , що на лузі сидить хлопець і грає. Це був Вир - пастух. Помітивши дівчину , він перестав грати . Так вони познайомилися.

Після цього дівчина стала часто приходити в гори до пастуха . Вони стали часто зустрічатися і полюбили один одного. Але батько дізнався про це і заборонив їм зустрічатися . Але не могли вони більше жити одне без одного. І тоді граф наказав убити Вира. Люди графа почекали момент і скинули на нього камінь зі скелі .

Дізнавшись про це , Синь прибігла до того місця , обняла камінь і заплакала. Довго вона плакала , поки на тому місці не утворилося озеро. Вода в озері синя і чиста , як очі Синь , а посередині видна верхівка того каменю.

 

З тих пір озеро називається Синевир . Зараз на березі озера встановлені , вирізані з дерева , фігури Сині і Вира. Сюди приїжджають святкувати весілля з багатьох куточків Карпат. Кажуть , що якщо люди познайомилися і полюбили один одного на озері , то їх чекає міцна любов .

 

Контакты

+38(066) 81 32 677

+38(03146) 2 50 47

pylypec0@gmail.com

http://sneg.info/2
Вебкамера ONLINE с.Пилипець
Рейтинг@Mail.ru

Отдых в Карпатах
Яндекс.Метрика
Kdavt.kiev.ua TOP 100
Яндекс.Метрика
Рейтинг@Mail.ru
Наш сайт в каталоге manyweb.ru
Отдых в Карпатах

Мы в соцсети: