Легенда про водоспад «Шипіт»

 

Колись давно в селі Пилипець жила молода закохана пара . Дівчину звали Маша , а хлопчика - Іванко . Дівчина була заможною , а хлопець - бідний , що й перешкоджало їх любові. Мати дівчини заборонила дочці зустрічатися з хлопцем. Тоді молода пара вибрала собі місце для зустрічей під Боржавськими луками , там де гора Високий Верх .

- Тут нас , Марійка , ніхто не побачить , ніхто не скаже твоїй матері. Тільки сам Бог буде нам свідком , - переконував Іванко свою кохану.

Шипіт чутки все ж прийшли до матері Марії , що її дочка зустрічається з бідняцьким хлопцем в урочищі Ями . Розлючена мати побігла під пасовище і стала проклинати молоду закохану пару , всіляко лаяти . І трапилася біда , якого і рідна мати не очікувала : у горах - долинах почалася злива зі страшними громами і блискавками. Бурхливі гірські потоки води підхопили Іванку і Марійку в урочищі Ями і понесли у прірву. Трималися вони за руки. І раптом - водоспад . Він їх насильно роз'єднав : Іванка - у праву протягом , Марійку - в ліву . І вже потім - у прірву. Там і пропали в гучному пінисті хвилі. З тих пір , дуже шкодуючи за скоєне , мати дівчини кожен раз приходила до водоспаду , місця тієї трагедії. Ходила вона не один день і не два , а до самої смерті. Поки одного разу не сталося чудо . У ніч на Івана день ( Русаля ) матері здалося , що вона ніби чує голос своєї дочки , як і шепоче серед хвиль зі своїм коханим Іванком . Вражена , вона закричала:

- Слухайте ! Хіба ви не чуєте те шепіт ... як вони шепочуться між собою? То вони , вони шепочуться , моя Марійка і Іванко ! ..

Від того « шепіт » і пішла назва водоспаду - Шепіт ( Шипіт ) .

 

Контакты

+38(066) 81 32 677

+38(03146) 2 50 47

pylypec0@gmail.com

http://sneg.info/2
Вебкамера ONLINE с.Пилипець
Рейтинг@Mail.ru

Отдых в Карпатах
Яндекс.Метрика
Kdavt.kiev.ua TOP 100
Яндекс.Метрика
Рейтинг@Mail.ru
Наш сайт в каталоге manyweb.ru
Отдых в Карпатах

Мы в соцсети: